انواع تراش برلیان

تمام انواع دیگر برلیان را از لحاظ شکل ظاهر به غیر از شکل گرد آن را با نام فنسی شیپ (fancy shape) می نامند،هر شکل دارای مشخصات فردی مختص به خود میباشد ، میتوانید با کلیک کردن روی شکل مورد نظر خود مشخصات آن را ببینید :

item fancy princess item fancy emerald item fancy asscher item fancy oval item fancy marquise item fancy pear item fancy radiant item fancy heart item fancy cushion

تراش پرنس

این شکل معروفترین شکل از تراش برلیان میباشد.درخشش زیبا و تراش منحصربه فرد آنرا تبدیل به شکلی محبوب برای انگشترها  کرده  است . این شکل دارای گوشه های نوک تیز به صورت مربع میباشد. وقتی درجه رنگ را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد. بنابراین اگر شما درباره برلیانی که انتخاب کرده اید نگران هستید بهتر است با یک متخصص جواهرات مشورت کنید . شکل پرنس کاملا مربع با گوشه های راست و قائم میباشد.  برای پیدا کردن سایز برلیان مورد نظر خود در برگه جزئیات برلیان به نسبت طول و عرض آن نگاه کنید .

item ratio princess

در اینجا نسبت طول و عرض مناسب برای شکل پرنس که به چشم خوشایند باشد را نشان داده ایم : برای شکل مربع نسبت ۱ و ۱.۱ مناسب میباشد و برای مستطیل نسبت بین ۱ و ۲  خوشایند است .

تراش زمرد

چیزی که این تراش را متفاوت ساخته پخ های راست گوشه تراش آن که باعث درخشندگی خاص آن شده میباشد . این شکل ناپاکیهای برلیان را مخفی میکند ، بنابراین اگر درجه پاکی SL را انتخاب کردید حتما شناسنامه آنرا نیز مرور کنید . این شکل میتواند بسیار در تراشهای راست گوشه اش متغیر باشد . برای پیدا کردن سایز برلیان مورد نظر خود در برگه جزئیات برلیان به نسبت طول و عرض آن نگاه کنید .

item ratio emerald

این نشان دهنده آنست که برلیان را وقتی از بالا نگاه میکنید چگونه دیده میشود برای یافتن شکل کلاسیک از تراش زمرد در نسبت ۱.۳ و ۱.۴ جستجو کنید

تراش آشر

این تراش زیبا تا حدود زیادی شبیه به تراش زمرد میباشد ولی مربع شکل است . این شکل از برلیان دارای تاجی میباشد که با پخ های مستطیلی تراش داده شده همانگونه که در شکل تراش زمرد بود. وقتی که در حال اتتخاب درجه رنگ آن میباشید  توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد .

item ratio asscher

نسبت طول به عرض آن باید بین ۱ تا ۱.۵ باشد تا کاملا مربع به نظر بیاید

تراش اوال

یک برلیان بیضی دارای درخشندگی زیبائی میباشد و تا حدودی شبیه به تراش گرد میباشد . برلیانهای بیضی خیلی مشهور میباشند به دلیل طولی که میتوانند داشته باشند و باریک بودنشان . برای پیدا کردن سایز مورد نظرتان  برگه جزئیات هر برلیان را جستجو کنید چون این امر در دید برلیان از بالا بسیار مهم است .item ratio oval

برای یافتن برلیان بیضی که به نظر ایده ال بیاید بین نسبت طول به عرض ۱.۳۳ تا ۱.۶۶ جستجو کنید.

تراش مارکیز

شکل مارکیز میتواند وزن برلیان را بالا ببرد و برلیان خیلی بزرگتر به نظر میاید . درازی این شکل آن را قلمی تر نشان میدهد وقتی درجه رنگ را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد. بنابراین اگر شما درباره برلیانی که انتخاب کرده اید نگران هستید بهتر است با یک متخصص جواهرات مشورت کنید . برای پیدا کردن سایز برلیان مورد نظر خود در برگه جزئیات برلیان به نسبت طول و عرض آن نگاه کنید .item ratio marquise

نسبت طول به عرض آن بین ۱.۷۵ و ۲.۲۵ خوشایند میباشد .

تراش اشک

این شکل دارای یک انتهای گرد و یک نوک تیز میباشد . اغلب افرادی که شکل گرد را دوست دارند ولی میخواهند برلیانی غیر از گرد (fancy shape) داشته باشند این شکل را انتخاب میکنند . اگر شما شکل دراز اینگونه را انتخاب کنید بر روی انگشتانتان به صورت باریکتری دیده خواهند شد . وقتی درجه رنگ را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد .

item ratio pear

نسبت طول به عرض آن بین ۱.۵ و ۱.۷۵خوشایند میباشد .

تراش رادیانت

گوشه های آراسته مشخصه این شکل میباشد که برلیان را متلون میکند . شکل تابنده در کنار باگت و گرد بسیار زیباتر میشود . وقتی درجه رنگ را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد . این شکل میتواند به شکل مستطیل هم تغییر یابد .

item ratio radiant

برای شکل مربع نسبت ۱ و ۱.۱ مناسب میباشد و برای مستطیل نسبت بین ۱.۵ و ۲  خوشایند است .

تراش قلب

شکل قلب سمبلی از عشق میباشد . اکثر اشکال قلب برلیان نزدیک به گرد هستند و داشتن تاج گرد باعث درخشندگی هرچه بیشتر برلیان میشود . وقتی درجه رنگ را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد .item ratio heart

به دنبال نسبت طول به عرضی بین ۰.۹ تا ۱.۱ باشید تا برلیان قلب زیبا به نظر آید .

تراش مخدّه

این تراش در یک قرن پیش از مشهوریت خاصی برخوردار بوده شکل مخده که در قدیم به نام بالش هم آنرا میخواندند دارای پخ های بزرگ تراش میباشد که باعث بیشتر شدن درخشندگی آن در زیر نور شمع میشود . این شکل ناپاکیهای برلیان را مخفی میکند ، بنابراین اگر درجه پاکی SL را انتخاب کردید حتما شناسنامه آنرا نیز مرور کنید . این شکل میتواند به شکل مستطیل هم تغییر یابد .

item ratio cushion

نسبت طول به عرض ایده ال برای این برلیان بین ۱.۱ تا ۱.۲ میباشد .