بایننس اسمارت چین

بایننس اسمارت چین BSC

بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) یا همان زنجیره هوشمند بایننس نام شبکه‌ای بلاک چینی است که توسط صرافی محبوب بایننس راه‌ اندازی شده است.

 

هدف اصلی بایننس اسمارت چین، سرعت بخشیدن به معاملات حوزه دیفای و انجام این معاملات با پایین‌ترین هزینه ممکن بود.

 

از بایننس اسمارت چین می‌توان برای پیاده سازی قراردادهای هوشمند استفاده کرد.

 

توکن‌ های مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس طرفداران بسیاری دارند و عملکرد چشمگیر آنها باعث محبوبیت هرچه بیشتر این شبکه شده است.

 

راه‌ اندازی این شبکه همچنین باعث افزایش محبوبیت توکن بومی صرافی بایننس یعنی BNB شده است.

 

هنگامی که شما می خواهید ارزی که بر بستر BNB عرضه می شود را خرید کنید ابتدا باید کوین BNB را در کیف پول تراست ولت خود تبدیل به BNB Smart Chain کرده و سپس توسط آن خرید خود را انجام دهید که برای این کار از شما کارمزد حدود یک دلاری دریافت می شود.

 

در تصویر زیر رمزارز بیبی دوج هم بر بستر اتریوم عرضه شده و هم BNB، اما بدلیل اینکه کارمزد BNB بسیار کمتر از اتریوم است از بستر BNB خریدمان را انجام میدهیم.

 

اما نکته اینجاست، وقتی که BNB را به تراست ولت انتقال دادیم تا با پنکیک سواپ آنرا خریداری کنیم، باید قبلش در تراست ولت، BNB را به BNB Smart Chain تبدیل یا Swap کنیم تا با آن بتوانیم خریدمان را انجام دهیم.

 

بایننس چین BC و بایننس اسمارت چین BSC

بایننس چین BC یک سیستم نرم افزاری بلاک چینی است که هدف آن ایجاد بازاری غیر متمرکز برای تبادل دارایی‌ های دیجیتال است.

 

صرافی بایننس، زنجیره‌ بلوکی موازی بایننس چین به نام بایننس اسمارت چین BSC راه‌اندازی کرد.

 

این زنجیره هوشمند امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را فراهم کرده و مکانیسم جدیدی را برای توکن صرافی بایننس BNB فراهم می‌کند.

 

هدف اصلی راه‌اندازی Binance Smart Chain این است که این صرافی با ارائه پروتکل‌ های برتر مالی به عنوان جایگزین بلاک چین اتریوم (Ethereum)، به انقلاب سیستم مالی غیر متمرکز یا همان دیفای (DeFi) بپیوندد.

 

با توجه به ناتوانی بلاک چین اتریوم در پردازش مقدار زیاد معاملات و کارمزد بالا، کاربران و اپراتور های پروتکل‌های دیفای به بایننس اسمارت چین روی آوردند.

 

در واقع این همان خلأ و نقطه کوری است که صرافی Binance آن را پر کرده است، بنابراین زنجیره هوشمند بایننس، سرعت بالا و نرخ پایین تراکنش‌ها را حفظ کرده است.

 

این طراحی دو بلاک چینی به کاربران اجازه می‌دهد در یک بلاک چین، برنامه‌های غیر متمرکز و دارایی‌های دیجیتال را ایجاد کرده و در عین حال، از مزایای معاملات پرسرعت بلاک چین دیگر نیز بهره ببرند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرارداد هوشمند و دیفای می توانید به مقاله های ی مربوط به آنها در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

ویژگی های اصلی بایننس اسمارت چین BSC

 

۱-سازگاری با ماشین مجازی اتریوم

 

۲-الگوریتم اثبات سهم اعتباری (Proof of Staked Authority)

 

۳-انتقال بین بلاک چینی یا تبادل بین دو بلاک چین

 

۴-قرارداد بین بلاک چینی (برای معامله و انتقال دارایی)

 

۵-زمان تولید هر بلاک جدید ۳ ثانیه (۱ ثانیه کندتر از بایننس چین، ۱۳ ثانیه سریع‌تر از اتریوم )

 

 انتقال BNB از بایننس چین BC به بایننس اسمارت چین BSC

بایننس یک پروتکل انتقال بین بلاک چینی را توسعه داده است که نقش پلی بین، زنجیره هوشمند و اسمارت چین را ایفا می‌کند.

 

هنگامی یک کاربر توکنی را از طریق قرارداد پل بایننس چین ارسال می‌کند، وی مقداری مشابه همان توکن را در اسمارت چین دریافت خواهد کرد، البته با پرداخت کارمزد حدود یک دلاری.

 

این عملیات به صورت معکوس هم قابل انجام است و می‌توان توکن‌ ها را از Binance Smart Chain به Binance Chain فرستاد.

 

این دو بلاک چین برای فراهم‌ سازی خدمات مختلف در کنار هم کار می‌کنند، بدین ترتیب دستورات بین بلاک چینی نیز قابل انجام خواهند بود.

 

این طراحی دو بلاک چینی به کاربر اجازه می‌دهد هم از سرعت بایننس چین بهره ببرند و هم از امکانات ساخت برنامه‌های غیر متمرکز بایننس اسمارت چین استفاده کنند.

 

تفاوت بایننس اسمارت چین BSC با بایننس کوین BNB

صرافی بایننس با عرضه اولیه سکه (ICO) بایننس کوین BNB در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و توانست در ابتدا ۱۶ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

 

BNB اکنون به عنوان ارز بومی بایننس چین شناخته شده و از آن برای انجام تراکنش‌های داخل شبکه و پرداخت کارمزدهای تراکنش‌ها در صرافی بایننس استفاده می‌شود.

 

رمز ارز BNB در ابتدا یک توکن ERC-20 روی شبکه اتریوم بود، اما پس از عرضه شبکه اصلی بایننس چین به استاندارد BEP-2 مهاجرت کرد.

 

ارز دیجیتال بایننس کوین BNB به‌عنوان گس (Gas) به معتای کارمزدی که باید برای انجام امور پرداخت کنیم برای قرادادهای هوشمند عمل می‌کند.

 

BNB یک ارز دیجیتال و BCS یک شبکه است، از بایننس کوین همچنین برای استیکینگ و اعتبار سنجی فعالیت‌ هایی که باعث نگهداری شبکه اصلی بایننس اسمارت چین می‌شوند، استفاده می‌شود که در واقع تفاوت اصلی این دو به‌ شمار می‌رود.

 

از BNB می‌توان برای پرداخت هزینه قبض، خرید اسمارت فون، رزرو بلیت هواپیما و محل اقامت استفاده کرد یا آن را به خیریه‌ ها اهدا نمود.

 

BNB همچنین یک ارز دیجیتال غیر تورمی است و صرافی بایننس، هر ۳ ماه یکبار ۲۰ درصد از سود کل خود را برای باز خرید و توکن سوزی بایننس کوین مصرف می‌کند تا در نهایت ۵۰ درصد از عرضه کل آن (برابر با ۱۰۰ میلیون واحد BNB) از چرخه حذف شود.

 

BNB برای استیکینگ نیز قابل استفاده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می توانید به همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

یکی از دلایل گمراهی کاربران این است که هنگام کار یا خرید و فروش رمز ارز BNB به خاطر عرضه این کوین دیجیتال روی هر دو شبکه بایننس چین و بایننس اسمارت چین دچار اشتباه می‌شوند.

 

BNB روی شبکه بایننس چین با استاندارد BEP-2 و BSC روی شبکه بایننس اسمارت چین با استاندارد BEP-20 نمایش داده می‌شود.

 

برای ارسال و دریافت BNB نیز به آدرس آن دقت نمایید، آدرس BNB با bnb و BSC با 0x آغاز می‌شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه های انتقال ارز دیجیتال می توانید به مقاله ی ارز دیجیتال چیست در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

شباهت و تفاوت های بایننس اسمارت چین BSC با اتریوم ETH

در نگاه اول بایننس اسمارت چین و اتریوم، شباهت‌ های زیادی به هم دارند.

 

برنامه‌ های غیر متمرکز (Dapp) و توکن‌ های ساخته‌ شده روی BSC با ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine) سازگار هستند و ممکن است متوجه یکسان بودن آدرس کیف پول عمومی خود در هر دو بلاک چین شده باشید.

 

حتی پروژه‌ های میان زنجیره‌ ای وجود دارد که در هر دو شبکه فعالیت می‌کنند، با این حال تفاوت‌ های قابل‌ توجهی بین این دو زنجیره‌ ی هوشمند وجود دارد.

 

۱-اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز DApps

اسمارت چین بایننس باوجود اینکه بلاک چین جدیدتری است در سال ۲۰۲۱ حدود ۲٫۱۰۵٫۳۶۷ آدرس فعال را ثبت کرده است که این مقدار بیش‌ از دو برابر بالاترین تعداد آدرس‌ های فعال در اتریوم است.

 

بسیاری از این موارد به کارمزدهای کم و زمان تایید سریع‌تر این بلاک چین مربوط است یعنی تعامل با قراردادهای هوشمند و انتقال وجه، مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر و سریع‌ تر است.

 

BSC به دلیل افزایش محبوبیت ان اف تی‌ها (NFT’s) و هماهنگی توکن‌ های مبتنی بر آن با کیف پول‌های ارز دیجیتال معروفی مانند متامسک (MetaMask) و تراست ولت (Trust Wallet) بسیار محبوبتر شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول دیجیتال می توانید به مقاله ی مربوط به آن در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

۲-کاربرد دیفای در برنامه‌ های غیر متمرکز DApps

وقتی صحبت از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌شود، به دلیل سازگاری بلاک چین‌ های بایننس و اتریوم، تعداد زیادی برنامه‌ی غیرمتمرکز (DApp) مشترک بین این دو وجود دارد.

 

توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های کاربردی DAppها را به‌سادگی از اتریوم به اسمارت چین بایننس انتقال دهند، پروژه‌ های جدید BSC هم در بیشتر موارد می‌توانند از کد های متن‌باز اتریوم، مجدد استفاده کنند.

 

زمانی که در مورد بازی‌ های بلاک چین صحبت می‌کنیم به‌ سادگی می‌توان گفت که اتریوم پیروز این مقایسه است، چرا که بلاک چین اتریوم میزبان پرطرفدارترین بازی‌ های بلاک چین است.

 

۳-آدرس مشترک

اگر توکن‌ های BEP-20 یا ERC-20 را به کیف پول خود منتقل کرده باشید، ممکن است متوجه یکسان بودن آدرس کیف پول اسمارت چین بایننس و اتریوم شده باشید.

 

درنتیجه اگر زمان برداشت یکی از این توکن‌ ها از صرافی ارز دیجیتال، شبکه‌ی اشتباهی را انتخاب کنید به‌ راحتی می‌توانید آن‌ها را در بلاک چین دیگری بازیابی کنید.

 

اگر به‌طور اتفاقی توکن‌های ERC-20 را به اسمارت چین بایننس واریز کرده باشید آنها را می‌توانید در آدرس BSC مربوطه پیدا کنید، همینطور اگر به‌طور تصادفی، توکنی را از BSC به شبکه اتریوم منتقل کنید، می‌توانید این توکن را هم بازیابی کنید.

 

در هر دو حالت دارایی‌ های شما از بین نخواهد رفت و امکان بازیابی آن‌ ها وجود دارد.

 

۴-کارمزد تراکنش‌

اتریوم و BSC هر دو از یک مدل گس (GAS) به معتای کارمزدی که باید برای انجام امور پرداخت کنیم برای کارمزد معاملات خود بهره می‌برند، این مدل پیچیدگی یک معامله را اندازه‌ گیری می‌کند.

 

کاربران BSC می‌توانند قیمت گس را با توجه به میزان تقاضای شبکه مشخص کنند، اولویت ماینر ها هم معاملاتی است که قیمت گس بالاتری دارند.

 

با مرور تاریخچه همیشه هزینه‌های گس اتریوم بسیار بیشتر از هزینه‌ های اسمارت چین بایننس بوده است.

 

میانگین کارمزد توکن ERC-20 اتریوم حدود ۴۰ دلار است، اما بایننس اسمارت چین حدود ۱ دلار می باشد.

 

هدف هارد فورک لندن اتریوم ایجاد تغییرات جدیدی در آن است، درنتیجه مشکل کارمزدهای زیاد زنجیره‌ ی هوشمند اتریوم برطرف خواهد شد، به‌ روزرسانی اتریوم قرار است یک ساز و کار قیمت‌ گذاری جدید با یک کارمزد معین برای ایجاد هر بلاک ایجاد کند.

 

۵-زمان تراکنش

اگر به آمار گس اتریوم نگاه کنیم، می‌توان دید که زمان انجام تراکنش از ۳۰ ثانیه تا ۱۶ دقیقه طول می‌کشد که این اعداد تنها مربوط به تراکنش‌ هایی هستند که با موفقیت تکمیل‌شده‌ اند و تأیید های اضافی را شامل نمی‌شوند.

 

در BSC میانگین زمان بلاک، ۳ ثانیه است.

 

۶-ساز و کار اجماع

اتریوم بر پایه الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) است درحالی‌ که BSC از اجماع استیند اتوریتی (Proof of Stained Authority) استفاده می‌کند، با این وجود این تفاوت به‌ زودی از بین می‌رود، چون قرار است اتریوم ۲٫۰ نیز از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده کند.

 

اجماع استیند اتوریتی (Proof of Stained Authority)، ۲۱ اعتبارسنج به ترتیب بلاک‌ ها را ایجاد می‌کنند و در عوض کارمزد معاملات یا بایننس کوین BNB را به‌ عنوان پاداش اهدا می‌کند که برای تبدیل‌شدن به یک اعتبارسنج در این شبکه باید حداقل ۱۰ هزار بایننس‌ کوین را استیک کرد.

 

الگوریتم اجماع اثبات سهام اتریوم به‌جای اینکه اعتبارسنج‌ ها توسط جامعه برگزیده شوند، از طریق برگزاری یک مسابقه برای حل یک معمای محاسباتی انتخاب می‌شوند.

 

هرکسی می‌تواند در این مسابقه شرکت کند، اما برای این کار باید تجهیزات ماینینگ را اجاره یا خریداری کند، هرچقدر قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشید، به‌ احتمال زیاد زودتر از بقیه معادله را حل کرده و یک بلاک را تأیید می‌کنید.

 

ماینر هایی که موفق به انجام این کار شوند، کارمزد معاملات یا پاداش اتریوم دریافت می‌کنند،  اگر فردی بلاکی حاوی معاملات اشتباه تولید کند ممکن است این کار کل مبلغ استیک شده‌ اش را از بین ببرد.

 

مشخص است که شباهت‌ های بسیاری بین اتریوم و اسمارت چین بایننس وجود دارد که این شباهت‌ ها باعث شده است تا کاربران اتریوم بتوانند به‌ سادگی به اسمارت چین بایننس مهاجرت کنند.

 

سازوکار اجماع اسمارت چین بایننس امکان لذت بردن از معاملات بلاک چین را با هزینه‌ ی کمتر و سرعت بیشتر فراهم کرده است.

 

کاربرد بایننس اسمارت چین در پروژه‌ ی رمزارز ها

 

۱-می خواهیم اول باشیم

Mithril یک پروژه بلاک چین است که بر استخراج اجتماعی تمرکز می کند و به تولیدکنندگان محتوا پاداش می دهد.

 

تیم Mithril در مورد مهاجرت و تغییر جهت خود به سمت بایننس اسمارت چین گفته است که می خواهد صاحبان توکن های خود اولین کسانی باشند که سرعت، امنیت و کاربر پسندی را تجربه می کنند در حالی که کنترل کامل بر منابع مالی خود را حفظ می کنند.

 

۲-ارائه نماد توسط بایننس چین و لانچپد

هارمونی که فروش توکن خود را در Binance Launchpad به پایان رسانده است، استفاده از بایننس چین را برای ایجاد توکن های خود انتخاب کرد.

 

این پروژه به عنوان یک بلاک چین سریع و امن با نوآوری های کلیدی در زمینه تقسیم بندی دولتی و شبکه های همتا به همتا گفت که همکاری با بایننس چین به آن ها کمک می کند تا کاربران بیشتری را در سراسر جهان برای مأموریت خود در جهت افزایش اعتماد جذب کنند.

 

۳-ساخت سریع استیبل کوین

استیبلی StableUSD را منتشر کرد، یک استیبل کوین ۱ به ۱ با ذخیره دلار آمریکا که توسط یک شرکت معتبر نوادایی تحت مدیریت در Binance Chain مدیریت می شود.

 

استیبلی در این باره می گوید استفاده از بایننس اسمارت چین باعث می شود USDS.B به یکی از سریع ترین استیبل کوین های باثبات اصلی در بازار تبدیل شود که دارای زمان تأیید یک ثانیه در بلوک و قابلیت پردازش چندین هزار تراکنش در ثانیه داشته باشد.

 

۴-جایگزین فناوری های جدید

پروژه بلاک چین هوانوردی Aeron متعهد شد پس از در نظر گرفتن جایگزینی برای فناوری مورد استفاده برای اکوسیستم خود به بایننس چین مهاجرت کند.

 

با مهاجرت به Binance Chain دارندگان توکن ARN، سرعت، امنیت، کارایی معاملات و سایر مزایای بستر جدید بلاک چین را تجربه خواهند کرد.

 

۵-امتحان بلاک چین ها

انتخاب بایننس اسمارت چین لزوماً انحصاری نیست، به عنوان مثال Red Pulse یک پلتفرم اطلاعات بازار، رمز Red Pulse Phoenix خود را به بایننس منتقل کرده است.

 

از طرفی توکن PHB در زنجیره بایننس با یک توکن مشابه دیگر همزیستی خواهد داشت، توکن های زنده در یک بلاک چین دارای بلاک چین فریز شده در بلاک چین دیگر هستند.

 

۶-آزمایش راه حل روی بلاک چین جدید

Blockmason از بایننس چین برای ایجاد BCPT، یک ابزار کاربردی برای ثبت داده ها در بلاک چین های برنامه ای از طریق پروتکل اعتباری خود استفاده می کند.

 

Blockmason درمورد راه اندازی BCPT در بایننس چین گفت ما مکان جدیدی را در بلاک چین بررسی می کنیم تا پتانسیل و مناسب بودن ضبط تراکنش پروتکل اعتباری و همچنین مقیاس پذیری ظرفیت معاملات را ارزیابی کنیم.

 

۷-سیستم پرداخت عادلانه برای توسعه دهندگان

استارتاپ گیفتو یک پروژه بلاک چین برای پخش زنده و بازی های رمزنگاری شده که در سال ۲۰۱۷ در بایننس لانچپد راه اندازی شد، با انتخاب خود برای حرکت و رفتن به بایننس چین، به حمایت از جامعه بایننس ادامه داده است.

 

این استارتاپ بایننس چین را به عنوان ستون فقرات، چشم انداز خود در زمینه پاداش دهی عادلانه تر به تولید کنندگان محتوا و توسعه دهندگان می بیند.

 

تیم Gifto گفت ما بایننس چین را انتخاب کردیم زیرا معتقدیم این شبکه پایه و اساس یک اکوسیستم برنامه جدید برای مبادله دارایی های دیجیتالی در بین کاربران اصلی خواهد بود.

 

۸-بکارگیری مکانیسم مبادله توکن ها

Ankr به عنوان اولین پروژه بلاک چین برای اجرای مکانیزم توکن سه گانه به خود می بالد و این امر با مهاجرت برخی از توکن های آن به بایننس چین امکان پذیر شد.

 

به گفته تیم Ankr، هدف این مدل تفکیک سودمندی ارز از سفته بازی و ارائه نقدینگی دراز مدت برای همه کاربران ما با سازگاری با همه مبادلات اصلی از جمله صرافی غیرمتمرکز بایننس است.

 

۹-علاقه به نحوه ی عملکرد

پروتکل Raven در واقع در ابتدا در مورد بایننس چین زمانی که این بلاک چین پیش نمایش شد تردید داشت اما این پروژه از آنچه در بایننس چین مشاهده کردند خوشش آمد و دو دلیل برای مهاجرت آن ارائه کردند.

 

اول اینکه آنها از نحوه کار همه چیز در Binance Chain خوششان آمد، از صدور توکن ساده تا مستندات عالی و ابزارهای مفید، چون بایننس راهی را برای هر پروژه ایجاد کرده است که با حداقل تلاش یک توکن را راه اندازی کند.

 

دلیل دیگر پروتکل Raven در واقع رای اعتماد به Binance DEX است، صرافی غیر متمرکزی که در بایننس چین توسعه یافته است، آنها افزودند ما معتقدیم که Binance DEX بیشترین شانس را دارد که برای هر کسی که به دنبال تجارت است تبدیل به پیش فرض اصلی مبادله شود.

 

۱۰-حفظ حریم خصوصی

COVA یک پروژه بلاک چین است که حریم خصوصی را از طریق بلاک چین حفظ می کند.

 

این پروژه در ادامه عنوان کرد به جای سرور های متمرکز که ادعا می شود داده ها با خیال راحت محاسبه و ذخیره می شوند، این شبکه روند سیاست گذاری را دموکراتیزه می کند و ترجیح و اولویت کاربران را به عنوان مهمترین قاعده برای ارائه دهندگان خدمات اینترنتی هنگام پردازش داده ها تبدیل می کند.

 

۱۱-عملکرد عالی در امور مالی غیر متمرکز

Cred بستری برای وام است که بخشی از توکن های خود را به بایننس اسمارت چین منتقل کرد و به سکوی رسمی وام و استقراض برای اکوسیستم مالی غیر متمرکز تبدیل خواهد شد.

 

این به این معنی بود که Cred مدتی است که با بایننس کار می کند و این دو متعهد شده اند که با یکدیگر در جهت استفاده و پشتیبانی از خدمات Cred در اکوسیستم بایننس همکاری کنند.

 

پروتکل‌ های برتر زنجیره هوشمند بایننس

 

۱-زیرو سواپ

زیرو سواپ (ZeroSwap) یک پروتکل تجاری چند زنجیره‌ ای و درون زنجیره‌ ای است که سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال را قادر می‌سازد تا لیکوئیدیتی را از میان طیف وسیعی از استخرهای تجاری غیر متمرکز تأمین کرده و خرید و فروش توکن‌ ها را بدون هیچ هزینه‌ای (هزینه صفر) انجام دهند.

 

ZeroSwap معاملات دارای کارمزد کمتر گس را از طریق استخراج کارمزد معاملات انجام می‌دهد و افزودن و حذف نقدینگی به این پروتکل را در کنار معامله بدون هزینه ممکن می‌سازد.

 

سرمایه‌ گذاران از طریق پلتفرم دکس اگریگیتور (DEX Aggregator) می‌توانند به مجموعه وسیعی از تأمین‌کنندگان لیکوئیدیتی دسترسی پیدا کرده و معامله غیر متمرکز را تا حد امکان یکپارچه و بدون وقفه انجام دهند.

 

علاوه بر این کاربران می‌توانند پاداش‌های استخراج نقدینگی را برای تأمین لیکوئیدیتی پروتکل کسب کنند، پروتکل زیرو سواپ تصمیم گرفته است که هم از شبکه اتریوم و هم از اسمارت چین بایننس پشتیبانی کند تا کاربران آن بتوانند بهترین تجربه کاربری DeFi را داشته باشند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیکوییدیتی می توانید به مقاله ی مربوط به آن در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

۲-کریم فایننس

کریم فایننس (C.R.E.A.M. Finance) یک اکوسیستم دیفای است که خدمات وام و تجارت غیر متمرکز را ارائه داده و بر مبنای پروتکل‌های کامپوند (Compound) و بلنسر (Balancer) قرار دارد.

 

کریم فایننس که مخفف عبارت Crypto Rules Everything Around Me است علاوه بر بلاکچین اتریوم در زنجیره هوشمند بایننس نیز راه‌ اندازی شد.

 

این شرکت درباره حرکت به سمت این زنجیره هوشمند و پروتکل‌ های برتر اسمارت چین بایننس گفت یکی از فوایدی که به محض آزمایش نسخه BSC آن بدست آمد مزیت سرعت و هزینه بود.

 

ما دیگر مجبور نیستیم که هزینه‌های گس را بررسی کرده یا معاملات را با تأخیر و صرف زمان زیاد انجام دهیم و برای انجام هر معامله تنها ۰.۰۵ تا ۰.۱۰ دلار پرداخت می‌کنیم.

 

۳-فور تیوب

فور تیوب یا ForTube در واقع یک پلتفرم وام‌دهی DEX مبتنی بر پروتکل فورس (Force Protocol) است که با استفاده از آن هولدرهای ارز دیجیتال می‌توانند به صورت غیر متمرکز وام گرفته یا وام بدهند.

 

کاربران ForTube می‌توانند میان دو محصول، بانک و اوراق قرضه یکی را انتخاب کنند.

 

بانک به کاربران اجازه می‌دهد وجوه خود را برای کسب سود سپرده‌گذاری کنند، از طرف دیگر اوراق قرضه یا Bond به کاربران این امکان را می‌دهند که برای کسب سود در حوزه ارزهای دیجیتال در سرمایه‌گذاری، صدور اوراق قرضه یا وام‌ گیری مشارکت داشته باشند.

 

لازم به ذکر است که این پلتفرم دیفای فعال در شبکه اتریوم و اسمارت چین بایننس از مزایای هر دو شبکه برای سرمایه‌ گذاران رمز ارز ها بهره می‌برد.

 

۴-اسپارتان

پروتکل اسپارتان (Spartan) یک بازار ساز خودکار برای تجارت غیر متمرکز دارایی‌ های مجازی در Binance Smart Chain است.

 

هدف از این پروتکل، فراهم کردن انگیزه برای ایجاد استخرهای عمیق لیکوئیدیتی است که می‌تواند برای تولید توکن مجازی، تریدینگ، وام‌ دهی و سایر موارد استفاده شود.

 

به گفته تیم سازنده Spartan استفاده از این پروتکل در زنجیره هوشمند بایننس یک شرط‌ بندی روی ارزش اقتصادی آینده اکوسیستم امور مالی غیر متمرکز بایننس است که به موفقیت دیفای Binance باور دارد.

 

۵-بانس

Bounce یک پروتکل مزایده غیر متمرکز است که قصد دارد به عنوان یک شرکت برگزارکننده حراج و مزایده برای توکن های غیرقابل تعویض (NFTs) عمل کند.

 

پروتکل Bounce، کاربران شبکه اتریوم و اسمارت چین بایننس را قادر می‌سازد که از طریق مزایده‌های هلندی، انگلیسی یا مهروموم شده و با استفاده از اتر یا BNB به عنوان ارز پرداختی و قیمت‌گذاری، در حراج توکن های ERC-721 شرکت کرده و پیشنهاد دهند.

 

تیم سازنده بانس همچنین هزینه‌های پایین و سرعت بالای معاملات را از دلایل اصلی خود برای پشتیبانی از اسمارت چین بایننس عنوان کرد.

 

علاوه بر این BSC با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار بوده و متاماسک نیز می‌تواند برای تعامل با بانس یا هرگونه برنامه دیفای در این زنجیره هوشمند استفاده شود.

 

با ظهور زنجیره هوشمند Binance می‌توان انتظار داشت که به زودی پروژه‌های سیستم مالی غیرمتمرکز بیشتر و با پشتیبانی از BSC راه‌اندازی شوند.

 

 

error: !گلدبازار : محتوا غیر قابل کپی هستند