شت کوین

تاریخچه و ماهیت شت کوین ShitCoin

در واقع شت کوین اصطلاحی است که طی چند سال اخیر به بازار ارزهای دیجیتال وارد شده است.

 

شت به معنای مدفوع و بی ارزشی است، یعنی ارزی که قیمت بسیار پایینی دارد و تعداد صفر های فراوانی بعد از ممیز دارد. $۰.۰۰۰۰۰۰۴

 

اصطلاح ShitCoin در دنیای ارزهای دیجیتال اولین بار از کجا منشا گرفته و چه زمانی محبوبیت پیدا کرده، هنوز به صورت دقیق مشخص نیست، اما به احتمال زیاد شروع استفاده از اصطلاح شت کوین به کمی پس از معرفی بیت‌ کوین برمی‌گردد.

 

احتمالا اولین بار از این اصطلاح در تاریخ سال ۲۰۱۰ میلادی در یک تالار گفتگو به نام Bitcoin Talk استفاده شده است.

 

بر اساس Google Analytics تا قبل از سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ یعنی زمان شروع محبوبیت و رونق بازار ارزهای دیجیتال، علاقه‌ای به استفاده از این لغت وجود نداشته، اما اکنون شت کوین به اصطلاح جدا نشدنی در لغت‌نامه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

 

طی سال‌های اخیر با افزایش بسیار زیاد تعداد ارزهای دیجیتال و رسیدن تعداد ارزهای دیجیتال به حدود ۵۰۰۰ نوع و بیش از ۲۰ هزار بازار متفاوت، این اصطلاح نیز رایج شد.

از این اصطلاح بیشتر برای نشان دادن بی‌ ارزشی یک ارز استفاده می‌کنند.

 

هر ارز دیجیتالی که بدون دلیل خاصی و براساس حدس و گمان قیمت گذاری می‌شود شت کوین نام دارد.

 

این ارزها در ظاهر ارزهایی فاقد ارزش خاصی هستند که گاهی ممکن است سودهای کلان و بسیار زیادی را شامل شوند.

 

البته پیش از اینکه وسوسه شوید تا سود بسیار زیادی را از این شت کوین‌ها به دست آورید، صبر کنید.

 

خریداری و نگهداری این ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا همان‌قدر که ممکن است این ارزها برای شما سودآور باشند، احتمال دارد که ضرر و زیان زیادی را نیز به دنبال داشته باشند، بطوری که یک شبه کل سرمایتان نابود شود یا از آن سمت یک شبه میلیاردره دلاری شوید!!!

 

پس حتما پیش از سرمایه گذاری در بازار خرید شت کوین نسبت به آن آگاهی لازم را کسب کنید.

 

 

ویژگی‌های شت کوین

۱-هنگام ورود به بازار شناسنامه دقیقی ندارند و سازندگانش اطلاعات کاملی را از کاری که می‌خواهند انجام دهند در اختیار دیگران قرار نمی‌دهند.

 

۲-ارزش گذاری این ارز بر اساس و اصول دقیقی انجام نمی‌گیرد بلکه براساس حدس و گمان انجام می‌شود.

 

۳-تیم توسعه دهنده و تشکیل دهنده این ارز دیجیتال به طور معمول ناشناس هستند و اطلاعات دقیق از آن‌ها در بازار ارز موجود نیست.

 

۴-این ارزها هیچ هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند و مشخص نیست که به چه دلیل راهی بازار شده‌اند، از این رو کاربرد خاصی را نمی‌توان برای اغلب پروژه‌‌های شت کوین‌ها متصور بود.

 

۵-این پروژه‌ ها معمولا با وعده‌های بزرگی شروع به کار می‌کنند اما هیچ چارچوب عملکردی مشخصی ندارند و براساس دستور العمل خاصی فعالیت نمی‌کنند.

 

۶-معمولا این پروژه‌ها از دیگر پروژه‌های بزرگ در این زمینه کپی شده‌اند و خیلی سطحی و بی هویت به نظر می‌آیند.

 

۷-مجموع سرمایه داران و دارندگان این ارزهای دیجیتال افراد بسیار کمی هستند که احتمالا این تعداد به بیش از ۳۰۰ نفر نیز نمی‌رسد.

 

۸-نقدینگی در این پروژه‌ها بسیار کم است حتی برخی از آن‌ها به ۳۰ هزار دلار نیز نمی رسند.

 

۹-این شت کوین‌ ها در هنگام شروع فعالیت با قیمت بسیار پایینی شروع به کار می‌کنند.

 

۱۰-همچنین هیچ اطلاعاتی از وایت پیپر این محصول در دسترس نیست، در واقع می‌توان گفت که وایت پیپری برای این ارزها وجود ندارد.

 

۱۱-استراتژی Pump and Dump یکی از عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت شت کوین‌ ها است که در ادامه به آن می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وایت پیپر می توانید به مقاله ی مربوط به آن در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

 

استراتژی پامپ و دامپ

پامپ و دامپ یک استراتژی در بازار است که سرمایه گذاران وظیفه شناس و با وجدان به شدت با آن مخالفند.

 

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در افزایش قیمت Shitcoin، استراتژی Pump and Dump است.

 

افراد معروف روی توکنی که تازه معرفی شده و یا روی کالا و سهامی که قیمت پایینی دارند سرمایه گذاری هنگفتی هزینه می کنند و سپس به شدت تبلیغات انجام می دهند که اغلب از اظهارات دروغین و گمراه کننده استفاده می کنند.

 

با افزایش محبوبیت این پروژه‌ها، تقاضا برای خرید افزایش یافته و بر اساس قانون عرضه و تقاضا ارزش شت کوین‌ها نیز افزایش می‌یابد.

 

این کار بخشی از اصطلاح بالاست که پامپ نامیده می شود و مثلا با تبلیغات ادعا می کنند که اکنون بهترین موقع برای خرید ارز است و این باعث افزایش تقاضا و بالا رفتن قیمت می شود.

 

کسانی که تبلیغات آن ارز را کردند، سهام خود را با بالاترین قیمت می فروشند که این کار معمولا برای آنها سود زیادی به همراه دارد، اما باعث می شود که ارزش همان کالا پایین بیاید که به این پدیده دامپ گفته می شود و باعث ضرر سایر افراد می شود.

 

بازارهای ارزدیجیتال به اندازه بازارهای دیگر مستعد پذیرش استراتژی های پامپ و دامپ هستند، برای در امان ماندن از آن باید از سرمایه گذاری زیاد و تهاجمی اجتناب کرد و سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری اطلاعات فراوان در مورد آن ارز کسب کنند.

 

در کل خرید شت کوین مانند قمار می باشد.

 

مزایای شت‌ کوین

۱-افزایش شدید قیمت‌ ها و سود بسیار زیاد در زمان کوتاه

 

۲-امکان نگهداری ارز برای مدت طولانی و مدید

 

۳-امکان خریداری طیف گسترده‌ای از شت کوین‌ها به طور همزمان

 

 

معایب شت‌ کوین

۱-احتمال زیاد افت قیمت و بی‌ ارزش شدن شت کوین

 

۲-احتمال وجود کلاهبرداری

 

۳-احتمال لغو پشتیبانی صرافی از شت کوین ها

 

 

تشخیص شت کوین

اگر بخواهیم به سخن بن داونپورت بنیانگذار BitGo استناد کنیم، هر روز یک شت کوین به بازار اضافه می‌شود، با همین سرعت شت کوین‌ها روز به روز در حال افزایش هستند.

 

بن داونپورت معتقد است که اگر درباره هر ارز یا کوینی این سوال برای شما پیش آمد که آیا شت کوین است یا خیر، قطعا آن کوین جز شت کوین‌ها دسته بندی می‌شود، هر کوینی شت کوین است مگر اینکه خلاف این موضوع اثبات شود.

 

او می گوید شت کوین‌ها خوشبختی نمی‌آورند و نگهداری شت کوین، بی‌ فایده است و فقط یک احمق با شت کوین‌ هایش ازدواج می‌کند.

تعداد بسیار زیادی از ارزهای موجود در بازار دیجیتال، شت کوین‌ها هستند.

 

به طور کلی شت کوین‌ ها برای سرمایه‌گذاری بلند مدت مناسب نبوده و تنها برای خرید و فروش‌ های روزانه در صرافی‌ ها استفاده می‌شوند.

 

این موضوع برای بسیاری از معامله‌ گران جذابیت دارد، چرا که آنها شت کوین را با قیمت کم خریداری کرده و پس از افزایش قیمت آنها را به قیمت بالاتری فروخته و سود کسب می‌کنند.

 

 

خرید شت کوین

به صورت کلی تفاوتی بین خرید شت کوین با خرید بیت کوین یا ارزهای دیگر وجود ندارد.

 

برای خرید شت کوین نیز مانند هر ارز دیگری باید به صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده مراجعه کرده و خرید شت کوین مورد نظر خود را انجام دهید، سپس به کیف پولی که ارز شما را ساپورت می کند انتقال دهید.

 

البته به یاد داشته باشید که شت کوین‌ ها در تمام صرافی‌ ها ممکن است قابل دسترسی نباشند، باید از صرافی‌های پشتیبانی کننده شت کوین مورد نظر آن را خریداری نمایید.

برای خرید و فروش شت کوین ها باید دنبال زمان مناسب باشید و در قیمت های پایین و قبل از پامپ شدن قیمت آنها راخریداری نمایید.

 

سپس برای خود یک حد سود تعیین کنید و در زمانی که سود مناسب را بدست آوردید آن را بفروشید، زیرا بعد از هر رشد قیمتی که شت کوین ها تجربه می کنند بعد از اون دامپ یا ریزش خواهند کرد.

 

اگر یک شت کوین پامپ قیمتی داشت خریداری نکنید، چون خرید در قله متضررتان می کند.

 

 

میم کوین

میم ها (Meme) یک تصویر یا ویدئو است که با متونی مبتنی بر نمادهای فرهنگی، ایده‌های اجتماعی و رویداد های حال حاضر تزیین شده که در فضای مجازی مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت ویروسی گسترش پیدا می کنند.

 

چون میم ها خیلی سریع و گسترده پخش می شوند اغلب آنها به سمبل های فرهنگی تبدیل می شوند.

 

میم ها دارای تنوع و تعدد در موضوع هستند به این شکل که مردم با آنها تصاویر یا ویدئوهای خودشان را ویرایش می کنند.

میم کوین ها (Meme Coin) همان شت کوین ها هستند که توسط افراد سرشناس یا شرکت های بزرگ و شناخته شده، همراهی و تبلیغ می شوند و نهایتا از طرف مردم اسقبال گسترده ایی از آن شده و آن شت کوین ارزش پیدا می کند.

 

میم کوین و توکن های میم با الهام از جریان‌ های فضای مجازی و اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد شکل گرفته است.

 

باز هم میم کوین شدن ماهیت شت بودن آن را عوض نمی کند، چون هیج مسیر و هدفی برای آن کوین وجود ندارد و فقط به فرزند خواندگی یک شخص یا شرکت معتبر درآمده است.

 

هر شت کوینی که وارد بازار ارز دیجیتال می‌شود، به دنبال جذب سرمایه گذار است، پس با بازی‌هایی که به راه می‌اندازد حواس دنیای ارزهای دیجیتال را به سمت خود جلب می‌کند.

 

یکی از این بازی‌ها، بازی با ساختن میم بود که توانست دوج کوین را به ارزش بسیار بالایی برساند که یک میم باعث رشد سرسام آور آن شد.

 

در این مواقع باید احساسات خود را کنترل کنید و به خوبی بتوانید ارزش واقعی هر ارز را شناسایی کنید. به این ترتیب شما می‌توانید از میم کوین و شت کوین نیز بهره برداری مناسبی را داشته باشید.

 

 

بهترین شت کوین ها برای سرمایه‌ گذاری

 

۱-دوج کوین Dogecoin

DOGE

در طی مدت زمان طولانی دوج کوین همیشه جزو شت کوین های معروف بازار بوده است.

 

در اصل یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین شت کوین های بازار و در واقع یکی از شت کوین های آینده دار است که برای اولین بار برای شوخی توسط دو نفر بنام های بیلی مارکوس Billy Markus و جکسون پالمر Jackson Palmer به عنوان یک شوخی ساخته شد.

 

امروزه آدم های معروفی مثل ایلان ماسک و مارک کوبان و اسنوپ داگ از حامیان این ارز دیجیتال هستند و در دنیا طرفداران خیلی زیادی رو این ارز جذب کرده است.

 

خیلی از کاربران احتمالا خرید و فروش دوج کوین رو قبلا انجام دادند و سود های خوبی از این ارز دیجیتال گرفتند.

 

در بررسی قیمت دوج کوین به این نتیجه رسیدیم که این ارز دیجیتال در یک سال بالای ده هزار درصد رشد کرده است و اگر یک سال پیش روی این ارز سرمایه گذاری کرده بودید، حداقل سرماییتان ده برابر می شد.

 

کمپانی Doge Foundation با کمک گرفتن از افرادی مثل Vitalik Buterin و ایلان ماسک نقشه داره که بلاک چین دوج کوین رو به شدت بهبود بدهد.

 

یکی از معایبی که دوج کوین دارد این است که محدودیتی برای تعداد کل سکه هایش ندارد و با گذر زمان تعدادش بیشتر هم می شود و همین قضیه باعث ایجاد تورم برای این شت کوین هست.

 

 

۲-شیبا اینو Shiba Inu 

SHIB

شیبا اینو رقیب اصلی دوج کوین است و با رشد های چند برابری خودش را به ۱۰ رتبه برتر مارکت کپ بازار رمز ارزها رساند و یکی از بهترین شت کوین ها برای سرمایه گذاری به حساب می آید و  جزو شت کوین های انفجاری هست.

 

این ارز دیجیتال در آگوست ۲۰۲۰ توسط یک فرد ناشناس با لقب Ryoshi و بعنوان یک توکن ERC-20 بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شد.

 

این توکن رود مپ بزرگی رو بعنوان نقشه راه خود معرفی کرد و قرار است بلاک چین لایه دوم  و مدیریت شبکه غیرمتمرکزش را راه اندازی و همچنین استیبل کوین ها و NFT های خود را ایجاد کند.

 

یکی از ویژگی های مثبت شیبا اینو این است که تعداد توکن هایش محدود است.

 

ارز دیجیتال شیبا اینو در یک ماه اخیر بالای ۵۰۰ درصد رشد و در شش ماه بالای ۲۵۶۰ درصد رشد داشته است.

 

یکی از جنجال برانگیزترین اخبار در مورد شیبا اینو این بود که شخصی ۴۰۰ روز پیش، مبلغ ۸۰۰۰ دلار را بر روی شیبا سرمایه گذاری می کند و بعد از چهار صد روز ارزش این سرمایه گذاری به بالای ۲ میلیارد دلار رسیده است.

 

اگر در ابتدای ایجاد این شت کوین، ۱۰ هزار دلار از آن خریداری می کردید، الآن صاحب ۵۰۰ میلیون دلار پول بودید.

 

تقریبا می توان گفت هیچ سرمایه گذاری در دنیا به شما اینقدر سود نخواهد داد و این یکی از سود ده ترین سرمایه گذاری های کل تاریخ بشریت خواهد بود.

 

شیبا جزو شت کوین های آینده دار هست و می توانید از صرافی های معتبر داخلی و خارجی خریداری کنید. خرید شیبا اینو از صرافی نوبیتکس (کلیک کنید)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استیبل کوین ها می توانید به مقاله ی مربوط به آن در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

 

۳-کیشو اینو Kishu Inu

KISHU

 کیشو اینو، برادر کوچک‌تر دوج کوین (DOGE) و بهترین دوست هوکایدو اینو (HOKK) است.

 

دوج کوین خواست کمی روی اقتصادی توکنی (Tokenomic) کار کند تا DOGE را به توکنی با عرضه کنترل شده تبدیل کند، ولی این غیر ممکن بود که با توجه به این موضوع، توکن Kishu متولد شد.

 

ارز دیجیتال کیشو اینو یک توکن با عرضه کاملاً کنترل شده است، که با هر تراکنش پیاپی بر قیمتش افزوده می‌شود.

 

مکانیسم‌های کاهش عرضه توکن Kishu شامل یک سیستم تولید و توزیع مجدد می‌شود، ۱ درصد از هر تراکنش سوزانده می‌شود و ۱ درصد دیگر به هولدرهای این توکن پاداش داده می‌شود.

 

رمزارز کیشو یک ارز دیجیتال غیر متمرکز و میم کوین (شت کوین) است که در سال ۲۰۲۱ به بازار جهانی وارد شد و در پلتفرم اتریوم ساخته شده است.

 

ارز دیجیتال کیشو اینو به صورت منصفانه راه‌اندازی شد و تیم توسعه‌ دهنده هیچ توکنی را برای خود نگه نداشتند، به عبارت دیگر خالقان توکن کیشو باید آن را از بازار آزاد می‌خریدند.

 

 

۴-بیبی دوج کوین CoinBabyDoge 

BABYDOGE

خود را فرزند دوج کوین معرفی کرده که و در سال ۲۰۲۱ معرفی شد.

 

در سه هفته ابتدایی عرضه بیبی دوج، حجم معاملاتش به بالای ۲۰۰ میلیون دلار رسید و بالای ۱۶۰ هزار نفر این ارز را خریداری کردند.

 

هدف این شت کوین رفع ایرادات ارز دیجیتال دوج است و حتی ایلان ماسک هم در توییتی از آن حمایت کرده است.

 

میزان سود دهی این ارز دیجیتال در دو هفته ۶۶ درصد و در یک ماه ۱۸۱ درصد بوده است.

 

 

 ۵-دوج ایلان مارس Dogelon Mars

ELON

این شت کوین خودش را به عنوان اولین ارز بین سیاره ای معرفی کرده و اسمش را از ثروتمند ترین مرد جهان یعنی ایلان ماسک برگرفته و پایتخت خودش را سیاره مریخ اعلام کرده است.

 

طبق برنامه هایی که در مورد این شت کوین اعلام شده قرار است وارد دنیای DeFi و NFT بشود.

 

به دلیل محبوبیت ایلان ماسک و دوج کوین احتمالا در آینده هم شت کوین های زیادی را با این نام ها ایجاد شوند.

 

میزان سود آوری این شت کوین  در یک ماه ۲۳۲۰ درصد بوده است.

 

دلایل رشد این شت کوین آینده دار بخاطر لیست شدن در چند صرافی بزرگ بین المللی و افزایش ثروت ایلان ماسک بوده .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیفای می توانید به مقاله ی مربوط به آن در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

 

۶-اتریوم مکس Ethereum Max

EMAX

ارز دیجیتال اتریوم مکس، توکنی مبتنی بر ERC-20‌ است که با عرضه کل ۲ میلیارد دلار راه انداری شده است و بدون پیش فروش قبلی و مواردی از این دست به طور کامل در بازار آزاد منتشر شده و توزیع عادلانه و کاملی در این مورد رخ داده است.

 

توکن EMAX با هدف ارائه یک توکن جهانی مبتنی بر اکوسیستم اتریوم ارائه شده است، که ضمن ارائه پاداش و افزایش تمرکز زدایی دارایی های دیجیتال به دارندگان ارز دیجیتال اتریوم مکس، امنیت بالاتر را ارائه می دهد.

 

توکن اتریوم مکس در اهداف خود تقویت سیستم های بلاک چین موجود و افزودن مزایای ثانویه را تعریف کرده است که با این کار سرمایه گذاران با هر معامله با افزایش قیمت توکن اتریوم مکس در کیف پول خود مواجه می شوند.

 

امنیت بالای بلاک چین به سرمایه گذاران امکان کنترل تمام دارایی های دیجیتالی را می دهد.

 

ارز دیجیتال اتریوم مکس برای تایید هر معامله از فناوری اثبات سهام POS استفاده می کند.

 

اثبات سهام (Proof Of Stake) یک روش جایگزین برای تأیید تراکنش‌ها در شبکه‌های غیرمتمرکز است که بر خلاف اثبات کار (Proof of Work) یا همان ماینینگ، به سخت‌ افزار و مصرف برق نیاز ندارد.

 

 

۷-پیتبول Pitbull

PIT

توکن PIT اکنون در شبکه باینس فعال است.

 

۲٪ از هر معامله به همه دارندگان توزیع می شود و دارنده قوی پاداش ارزشمندی دریافت خواهد کرد.

 

تیم پروژه پیت بول می گویند ما یک جامعه مشترک هستیم، هر یک از ما در اینجا صدای خود را داریم و می توانیم به طور فعالانه روی رشد ارزش PIT کار کنیم.

 

 

 ۸-سیف مون SafeMoon

SAFEMOON

 این ارز دیجیتال که در سال ۲۰۲۱ در اکوسیستم Binance Smart Chain به عنوان یک توکن BEP-20 معرفی شد.

 

نام این ارز دیجیتال مخفف جمله Safely To The Moon به معنای با خیال راحت به سمت ماه است.

 

میزان سود دهی این ارز دیجیتال در یک ماه ۱۴۹ درصد بوده و یکی از قابلیت های این شت کوین هم توکن سوزی آن هست.

 

این شت کوین یک توکن DeFi بوده و یکی از برنامه های آن ایجاد یک توکن NFT است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بایننس اسمارت چین می توانید به مقاله ی مربوط به آن در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

 

۹-فلوکی اینو Floki Inu

FLOKI

ایلان ماسک با انتشار توییتی در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که می‌خواهد سرپرستی یک سگ از نژاد شیبا اینو را بر عهده بگیرد و او را فلوکی بنامد.

 

همین اتفاق کوچک باعث به وجود آمدن ایده عرضه ارز دیجیتال Floki Inu شد.

 

این ارز دیجیتال با الهام گرفتن از توییت مدیر عامل شرکت‌های تسلا و اسپیس‌ اکس، توسط افرادی توسعه یافته که طرفدار سرسخت شیبا اینو و عضو جامعه کاربری آن هستند.

 

ارز دیجیتال Floki Inu هم روی بلاک چین اتریوم و هم روی اسمارت چین بایننس اجرا می‌شود.

 

این پروژه قصد دارد از طریق جامعه کاربری وسیع خود که تحت عنوان وایکینگ‌ های فلوکی (Floki Vikings) شناخته می‌شوند، به اهداف جاه طلبانه‌ای دست پیدا کند.

 

همان طور که روند صعودی شگفت انگیز دوج کوین مشاهده شد، جامعه کاربری می‌تواند یکی از قویترین عوامل موفقیت یک پروژه باشد.

 

 

۱۰-آکوآ گوت فایننس Aqua Goat Finance

AQUAGOAT

Aqua Goat Finance یک رمز ارز اجتماعی است.

 

اعضای اکو سیستم این پلتفرم از فعالیت شبکه سود کسب می کنند.

 

همه اینها در حالی است که از طریق مشارکت های خیر خواهانه به کره زمین سود می رسانند.

 

Aqua Goat نسل بعدی توکن های DeFi با اهداف زیست محیطی با تمرکز بر نجات اقیانوس ها است.

 

با توجه به اینکه از مهمترین ویزگی های این ارز دیجیتال بحث توکن سوزی خودکار و بحث پاداش استیکینگ خودکار می باشد در واقع کاربران را به هولد کردن ترقیب می کند.

 

طبق گفته تیم سازنده، ۴۰ درصد کل توکن ها در نهایت سوزانده می شود و باقی مانده نیز در استخر نقدینگی قفل شده است، بنابراین کاملا جامعه محور است.

 

همه معاملات خرید و فروش در صرافی ها با استخر نقدینگی (Liquidity Pool) انجام می‌شود، پس به نوعی می‌توان گفت که کار این استخر، تامین کننده نقدینگی بازار است.

 

 

۱۱-چوپان ایمن استرالیایی Australian Safe Shepherd

A*S*S

یک پروژه ارز دیجیتال از نوع Meme Token جامعه محور است که در واقع یک فورک از SafeMoon است.

 

این توکن کاملاً مبتنی بر جامعه است و به صورت منصفانه راه اندازی شده است.

 

در این شبکه با هر معامله ای، بخشی از کارمزد به صورت نقدینگی خودکار قفل شده در داخل استخر نقدینگی Pancake Swap قرار می گیرد.

 

هولدر های A*S*S با هولد کردن این توکن پاداش دریافت می کنند و بر تعداد توکن های آن ها اضافه می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فورک می توانید به مقاله ی مربوط به آن در همیار گلدبازار مراجعه کنید.

 

 

۱۲-فگ Feg Token

FEG

فگ یکی از توکن‌های محبوب بازار کریپتو کارنسی است که خیلی زود توانست علاقه‌مندان زیادی بین فعالان بازار ارز دیجیتال کسب کند.

 

تیم توسعه فگ، این توکن را یک محصول DeFi می‌دانند که با هدف کاهش تورم و برای ایجاد موفقیت پا به این بازار گذاشته است.

 

پروژه فگ یک شبکه تراکنش غیر متمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 و زنجیره هوشمند بایننس یا BSC با استاندارد BEP-20 عمل می‌کند.

 

این توکن با حجم ۱۰۰ کوادریلیون وارد بازار شده است اما این توکن همانند اکثر توکن‌های فعال، در سایت رسمی خود نقشه راهی را ترسیم کرده است که نشان می‌دهد برنامه‌ های فگ برای آینده‌ اش چه خواهد بود.

 

 

۱۳-وابی Wabi

WABI

اکو سیستم وابی، برند ها و مصرف کنندگان را به هم متصل می کند.

 

امکان تبادل یکپارچه، منصفانه و محرمانه ارزش و اطلاعات را فراهم می کند.

 

مصرف کنندگان شرکت کننده در اکو سیستم از چندین ابزار طراحی شده برای اطلاع رسانی بهتر در مورد انتخاب های مصرفی خود استفاده می کنند.

 

 

۱۴-هوگ فایننس Hoge Finance

HOGE

این شت کوین یک توکن دیفای DeFi می باشد و بر بستر اتریوم راه اندازی شده و یک توکن ERC-20 هست.

 

مزیت ارز دیجیتال هوگ این است که با معاملاتی که با آن انجام می شود، درصدی از آن سوزانده می شود که با گذر زمان، تعداد توکن هایش کاهش پیدا می کند.

 

این شت کوین در یک ماه ۵۵۳ درصد سود به کسانی اون رو خریداری کردن داده است و جزو شت کوین های انفجاری هست.

 

 

۱۵-ایلان گیت ElonGate

ELONGATE

در سال ۲۰۲۱، ایلان ماسک در توئیتر خود به رسوایی واترگیت اشاره کرده بود و گفته بود که اگر رسوایی در مورد خودش وجود داشته باشد، باید آن را ایلان گیت نامید.

 

این توییت باعث جرقه ای شد که توسعه دهندگان شت کوین به ایجاد یک کنوانسیون برای ایجاد یک شت کوین بپردازند.

 

ایلان گیت یک شت کوین عالی است که عملکرد بالا با تورم زنجیره ای دارد و یک توکن BEP-20 هست.

 

۱۰ درصد هزینه معامله آن پاداشی است که به دارندگان اختصاص پیدا می کند و مبالغ قابل توجهی نیز صرف امور کار خیریه می شود.

 

تعداد کل توکن های این شت کوین یک کوادریلیون هست که امکان دارد سوزانده شوند.

 

به دلیل پشتیبانی خود ایلان ماسک از این شت کوین و تیم توسعه دهنده عالی آن باید آن را در لیست آینده دار ترین شت کوین ها قرار دهیم.

 

این شت کوین آینده دار هم در یک ماه ۲۰۹ درصد سود رسید.

 

 

صرافی‌ های پشتیبانی کننده ی شت کوین

۱-UniSwap

 

۲-PancakeSwap

 

۳-KuCoin

 

۴-Binance

 

۵-Coinex

 

۶-BitMart

 

۷-BtcTurk

 

۸-EthFinex

 

۹-IndaCoin

 

۱۰-StellarPort

 

۱۱-CoinMate

 

۱۲-BigONE

 

۱۳-Coinone

 

۱۴-Exmo

 

۱۵-Stex

 

۱۶-Zebpay

 

۱۷-BitZ

 

۱۸-BitMex

 

۱۹-Bibox

 

۲۰-Waves

 

 

کیف پول‌ های پشتیبانی کننده ی شت کوین

 

۱-کیف پول‌ های سرد شت کوین (سخت افزاری)

۱-Ledger Nano S

 

۲-Ledger Nano X

 

۳-Trezor Model T

 

۴-Trezor One

 

۵-Cool Wallet

 

۲-کیف پول‌ های گرم شت کوین (نرم افزاری)

۱-Trust Wallet

 

۲-Jaxx Liberty

 

۳-Coinomi

 

۴-Exodus

 

۵-MetaMask

 

 

لطفاً قبل از سرمایه گذاری و خرید شت کوین های نام برده شده،

مطالعات لازم را بر روی آنها داشته باشید،

سپس سرمایه گذاری کنید،

تا متضرر نشوید.

 

 

error: !گلدبازار : محتوا غیر قابل کپی هستند